مواد غذایی که در زمستان برای پوست درخشان و شاداب لازم است(قسمت اول)

در زمستان باد خشک و سرد،

دمای پایین، رطوبت کم و حرارت داخل ساختمان، به پوست صورت و لب ها و سایر قسمت های بدن آسیب می رساند. این آسیب شامل خشک شدن و پوسته پوسته شدن پوست و ترک خوردگی و خارش و سوزش پوست می شود.

در زمستان باید به آنچه که می خوریم توجه کنیم. رژیم غذایی تاثیر زیادی در مراقبت از پوست دارد. در مقابل نور خورشید پوست با تغذیه خوب محافظت می شوپ، همچنین با تغذیه خوب از چین و چروک پوست می توان محافظت کرد. در زیر مواد غذایی که در این فصل، کمک می کند تا پوستی درخشان و شفاف داشته باشیم را معرفی می کنیم:

۱. روغن زیتون

روغن زیتون خوب، برای پوست فایده های زیادی دارد. به خصوص در فصل زمستان که پوست زود خشک می شود. روغن زیتون سرشار از ویتامین A و E و اسیدهای چرب طبیعی است، که پوست را هیدراته کرده و نرم می کند. همچنین مانع پیری پوست، چین و چروک و خطوط ریز می شود و پوست را از آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند.

قبل از دوش گرفتن، با روغن زیتون گرم صورت، پشت دست ها، آرنج و زانو ی خود را به آرامی به مدت چند دقیقه ماساژ دهید، سپس یک حمام آب گرم بگیرید. پس از آن، پوست بسیار صاف و نرم خواهد شد.

۲. گریپ فروت

گریپ فروت حاوی ویتامین C و آنتی اکسیدان است که پوست را از آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند. همچنین لیکوپن موجود در گریپ فروت به صاف نگه داشتن پوست کمک می کند. پتاسیم موجود در آن می تواند از چین و چروک و لکه های پیری پیشگیری کرده و پوست را در برابر اشعه های مضر آفتاب محافظت می کند. اسیدهای آمینه در گریپ فروت پوست را نرم تر می کند. به علاوه، ماده منحصر به فرد شناخته شده نارینژین است که سموم کبد را از بین برده و در نتیجه پوست را سالم می کند.

در طول فصل زمستان هر روز آب گریپ فروت تازه بنوشید یا از گریپ فروت ماسک صورت درست کنید و یکبار در هفته به صورت بزنید بدین طریق که:
آب نصف گریپ فروت و ۱ قاشق غذا خوری از عسل و ۱/۲ فنجان پودر بلغور جو دوسر را با هم مخلوط کرده به صورت بزنید، بگذارید خشک شود سپس با آب ولرم بشویید. این ماسک پوست را صاف و درخشان می کند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *